MENU

Aktualności Praca Kontakt

WIĘCEJ O NAS

Produkty Portfolio O firmie Partnerzy i klienci
OK

PORTFOLIO

< Powrót
Aplikacje internetowe
Aplikacje internetowe

Wszyscy znamy aplikacje typu Microsoft Word czy Excel. Aplikacje internetowe to podobne programy, z tą różnicą że uruchamia się je w przeglądarce internetowej (np.: Mozilla Firefox, Google Chrome, itp). W porównaniu do tradycyjnych aplikacji biurowych, aplikacje internetowe mają następujące zalety:

  • Na komputerze użytkownika nie trzeba instalować nic, poza przeglądarką internetową.
  • Sama idea aplikacji internetowych zawiera w sobie pojęcie współdziałania - wiele osób może pracować jednocześnie, mając dostęp do tych samych danych.
  • Niezależność od systemu operacyjnego - aplikacje internetowe mogą bez przeszkód działać na komputerach z systemami operacyjnymi Windows, OS X, Linux, iOS, Android, itp. Co też ważne, nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami.
  • Dzięki zastosowaniu biblioteki ExtJS firmy Sencha, aplikacje internetowe wyglądają i zachowują się bardzo podobnie do tradycyjnych aplikacji biurowych.
Strony i serwisy internetowe
Strony i serwisy internetowe

Strony internetowe wprowadziliśmy do oferty dopiero niedawno, choć z technologiami z nimi związanymi mamy kontakt od wielu lat. Stało się tak dlatego, że dopiero od niedawna te technologie stały się na tyle dojrzałe by sprostać naszej wyobraźni. Dopiero po pojawieniu się AJAX, HTML5 i CSS3 postanowiliśmy na poważnie zająć się tworzeniem stron i serwisów internetowych. W efekcie powstała biblioteka CsJS oraz strony www.codeton.com, www.toncut.com i biz.paseczek.pl bazujące na niej. Moduły, które stworzyliśmy dla serwisu Shirix, również bazują na CsJS.

Aplikacje na urządzenia mobilne
Aplikacje na urządzenia mobilne

Nie ma co ukrywać, że aplikacjami mobilnymi zajmujemy się dopiero od niedawna. Tworzenie takich aplikacji daje nam możliwość popuszczenia wodzy fantazji w celu zrobienia czegoś naprawdę fajnego.

Aplikacje biurowe
Aplikacje biurowe

Jeszcze kilka lat temu, jak mówiło się "program", czy "aplikacja" miało się na myśli zwykły program uruchamiany na pulpicie komputera. Dziś mamy aplikacje internetowe, aplikacje mobilne i... aplikacje biurowe (tradycyjne?).

Aplikacje biurowe (ang. desktop applications) to aplikacje uruchamiane na pulpicie komputera. Zanim nadeszła era Internetu i urządzeń mobilnych przez wiele lat zajmowaliśmy się tworzeniem takich aplikacji. Nadal to potrafimy, czego dowodem są takie programy jak Paseczek czy TonCut.

© Codeton Software Regulamin i polityka prywatności